Január

 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
 
 
 
 

najbližšie podujatie:

SAMSON

Autorská performancia o hľadaní osudového "Samsona", o priateľstve, aktuálnom prežívaní všetkých trápení, radostí, snov a sklamaní. 

Sme združenie dvoch žien a združenie si hovoríme iba preto, lebo to znie dôstojne. Sme tie, ktoré dôstojnosti prepožičiavajú svoje bláznivé srdcia, aby mohli medzi ľuďmi tráviť chvíle. Ľudí milujeme, ale väčšinou sa nás boja. Alebo si nás obľúbia, lebo nevedia ako inak. My dve. Tešíme sa na vás. Dôstojne sa oblečieme.

Tvorivý tím: 
Réžia, text a performancia: Veronika Malgot a Lýdia Ondrušová

---

Vstupenky: 10€/8€ (zľavnený)

Vstupenky preklikom cez odkaz TU.  


Predstavenie nie je vhodné pre osoby mladšie ako 15 rokov.

Projekt vznikol v rámci platformy Mliečne zuby.

filtrovať podľa kategórií

27. január 2022
štvrtok - 18:00
diskusia

Sloboda nie je happy end!

Post Bellum & Štúdio 12

Pri príležitosti Medzinárodného dňa pamiatky obetí holokaustu uvádza organizácia Post Bellum svoju ďalšiu diskusiu z cyklu Sloboda nie je happy end! na pôde Štúdia 12, čím sa vytvára prvý krok k hlbšej spolupráci medzi organizáciou a našim divadelným priestorom.

Diskusia sa tematicky oprie o divadelné, či literárne spracovanie témy holokaustu, čím odštartuje nový cyklus uvádzania inscenácií s týmto zameraním na pôde Štúdia 12 s názvom Aby sme nezabudli...

Hostkami diskusie, ktorú povedie riaditeľka organizácie Sandra Polovková, budú Madeline Vadkerty a Veronika Homolová Tóthová.

Madeline Vadkerty, Američanka žijúca v Bratislave, aktivistka, tlmočníčka a výskumníčka. V súčasnosti pôsobí ako manažérka v Nadácii Milana Šimečku, v Dokumentačnom stredisku holokaustu a spolupracuje na projekte Zabudnuté Slovensko. Jej cieľom je podporovať pamäť o holokauste, ľudské práva a demokratické inštitúcie.
V minulosti pracovala pre neziskovú organizáciu vo Washingtone, poskytujúcu pomoc ľuďom, ktorí prežili mučenie.
Autorka knihy Slovutný pán prezident (2020), v ktorej prostredníctvom archívnych materiálov v podobe osobných listov ľudí žiadajúcich o záchranu života, adresovaných prezidentovi Tisovi, približuje neznámy obraz holokaustu na Slovensku.

Veronika Homolová Tóthová, televízna a rozhlasová reportérka, ktorá sa už niekoľko rokov intenzívne ako autorka venuje spracovaniu spomienok ľudí, ktorí prežili nacistické peklo, či komunistické väzenie a prenasledovanie. Za svoju prácu získala niekoľko novinárskych ocenení.
Autorka knihy Mama milovala Gabčíka (2018), či Mengeleho dievča (2016), v ktorej spracovala životný príbeh Violy Stern Fischerovej, ženy, ktorá prežila Mengeleho pokusy a štyri koncentračné tábory.

#weremember #nezabudame 

Na úvodnú diskusiu cyklu je vstup bezplatný.