Najbližšie podujatie

05

september
pondelok
19:00

divadlo – obnovená premiéra

Teraz už je neskoro (Invalidní súrodenci)

Egon Bondy

Inscenácia na motívy kultového diela českého undegroundu zo 70. rokov.

Dystopická predstava ďalekej budúcnosti, v ktorej socializmus napokon zvíťazil. S beznádejou zo zaslepenosti ľudí a s celkovou absenciou zmyslu sa každý vyrovnáva po svojom. V posledných momentoch civilizácie zostáva už len otázka - má vôbec nejaký význam bojovať za záchranu aj tak strateného sveta?

Vstupné: 7€ / 5 € (zľavnené)

Réžia, dramaturgia: Martin Krč
Scénografia: Kristína Doan, Samuel Furmánek
Kostým: Kristína Doan
Objekty: Radovan Dranga
Zvuk: Martin Vozár
Hudba: Exulansis, Acid Storm, Blackwater Playground, Jablko noci, Samčo, brat dážďoviek
Obsadenie: Anna Lehotská, Naďa Balacenková, Jerguš Horváth, Jakub Matejčík, Juraj Bolf
Čítajte viac

Aktuálne


Pracovná ponuka - Produkčná / produkčný

Hľadáme kolegu/kolegyňu do malého tímu Štúdia 12. 

K dramaturgičke sa hľadá praktický človek so zmyslom pre organizáciu, znalý divadelnej problematiky a komunikatívne zdatný. 

Ostatné hard a soft skills sú výhodou. Toho najlepšieho alebo najlepšiu vyberieme na základe životopisu a pracovného pohovoru. 

Podklady posielajte najneskôr do 25. 7. 2022 na e-mail du@theatre.sk

Do žiadosti je potrebné napísať súhlas so spracovaním osobných údajov za účelom výberu na inzerovanú pracovnú pozíciu v zmysle Zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov v znení neskorších predpisov.

Termín nástupu: 1. septembra 2022

Druh pracovného pomeru: práca na plný úväzok

Miesto práce: Bratislava

Základná zložka mzdy (brutto): Základná zložka mzdy (btto) a ďalšie odmeny podľa tarifných tabuliek v zmysle Zákona č. 553/2003 Z. z. o odmeňovaní niektorých zamestnancov pri výkone práce vo verejnom záujme a o zmene a doplnení niektorých zákonov (platová trieda 7), dosiahnutého vzdelania a praxe a osobného ohodnotenia

Náplň práce:

 • zostavovanie mesačného programu a organizácia divadelných predstavení, hosťovaní
 • zahraničných a domácich umeleckých súborov, workshopov, rezidencií a ďalších kultúrnospoločenských podujatí
 • spolupráca Štúdia 12 s kultúrnymi centrami a organizáciami, koordinácia spoločenských projektov
 • spolupráca s dramaturgom Štúdia 12 pri koncipovaní dramaturgie Štúdia 12, tvorbe platforiem, jednorazových i dlhodobých projektov Štúdia 12
 • produkcia Štúdia 12 vrátane technického zabezpečenia produkcií, výlepu plagátov, predpredaja vstupeniek a i.
 • PR Štúdia 12 v aktívnej spolupráci s médiami, budovanie nových kontaktov, v spolupráci s dramaturgom tvorba promo textov k produkciám (tlačové správy, pozvánky, plagáty, bulletiny)
 • samostatná organizácia a koordinácia umeleckých a vzdelávacích projektov, komunikácia s umelcami, účastníkmi, prednášajúcimi
 • vedenie administratívnej agendy Štúdia 12 (zmluvy, protokoly, objednávky, evidencia návštevnosti).

Požiadavky na zamestnanca:

 • ukončené vysokoškolské vzdelanie druhého stupňa v humanitnom odbore
 • dĺžka praxe aspoň 3 roky
 • kultivovaný písomný prejav, komunikatívnosť
 • ovládanie anglického jazyka na dobrej úrovni
 • užívateľské znalosti PC: Microsoft Word, Microsoft Excel, Microsoft Outlook, Internet na pokročilej úrovni
 • organizovanie a plánovanie práce
 • iniciatívnosť, analyzovanie a riešenie problémov
 • vzťah k divadlu
 • flexibilita
Čítajte viac

Štúdio 12 sa pripravuje na novú sezónu!

Ani v lete nebudú pracovníci Štúdia 12 zaháľať. Už v tomto momente pracujú na tom, aby v novej sezóne ponúkli návštevníkom nový a zaujímavý program.

Letné divadelné prázdniny tak venujú intenzívnej príprave nového programového obsahu, ale aj skrášľovaniu a údržbe nielen divadelných priestorov. 

 

Od budúcej divadelnej sezóny sa návštevníci budú môcť tešiť na nové divadelné produkcie, inšpiratívne vzdelávacie projekty, konferencie, kolokviá a prednášky, odbornejšie aj laickejšie diskusné pásma, workshopy, a, samozrejme, na nové tituly v podaní nových nekonvenčných tvorcov.

Pri tvorbe dramaturgického plánu sa tematicky opierajú predovšetkým o 30. výročie vzniku Slovenskej republiky.  Toto oslávime rôznymi podujatiami, ktoré nebudú určené len pre odborníkov v oblasti divadla, ale aj pre bežného diváka so záujmom o živé umenie. Súčasťou osláv tak budú výstavy, sympózia, kolokviá, diskusie atď.

V budúcej sezóne uvedú v Štúdiu 12 aj niekoľko premiér. Svojho uvedenia sa tak dočká napríklad dramatický text ukrajinskej autorky Natalie Vorožbyt v spracovaní skúseného tvorivého tímu. Priestor ale dajú tak ako každý rok aj mladým nádejným tvorkyniam a tvorcom, a to v rámci platformy Mliečne zuby.

V prezentácii nových dramatických textov budú pokračovať vo forme scénického čítania. Svojho javiskového uvedenia sa tak dočkajú až dva texty, ktoré získali v posledných rokoch Cenu Štúdia 12 v rámci súťaže DRÁMA.

Súčasťou budúcej divadelnej sezóny bude aj úplne prvá prezentácia troch dramatických textov, ktoré vznikli v rámci Laboratória drámy bieloruského dramatika, scenáristu a režiséra Andreja Kurejčíka.

Okrem mnohých nových formátov nezanevrú ani na dlhodobejšie a ustálené projekty ako Divadlo vo virtuálnej realite či cyklus premietania divadelných inscenácii s názvom Divadlo na plátne.

Štúdio 12 ďakuje za doterajšiu priazeň a teší sa na sezónu 2022/2023. 
Nájdete ich medzi dvoma stĺpmi!

Čítajte viac

Divadlo na plátne (UA)

Cyklus premietania divadelných inscenácií, ktorého cieľom je priblížiť slovenským divákom zahraničné produkcie z pohodlia Bratislavy, bez nutnosti prekročiť hranice.

Kamenný pán domu (UA) / Theatre 360 Degrees & Theatre on Podil

Každý chce byť šťastný. Ale za akú cenu?

Záznam dych berúcej ukrajinskej inscenácie vo vysokom rozlíšení s 3D efektmi, ktorý je ideálny pre veľkoplošnú projekciu, si budú môcť návštevníci Štúdia 12 vychutnať už 2. 6. 2022 o 19.00.

Zisk z podujatia poputuje na pomoc divadlám Theatre 360 Degrees a Theatre on Podil.

Viac informácií nájdete v sekcii Program.

Čítajte viac

Hostíme sprievodný program festivalu Nová dráma / New Drama 2022

18. ročník festivalu súčasnej drámy Nová dráma / New Drama 2022 sa opäť uskutoční v máji (16. - 21. 5. 2022) kade-tade po Bratislave, avšak jeho odborná časť a sprievodný program je situovany práve k nám, do Štúdia 12.

Kompletný program podujatí v Štúdiu 12 nájdete  v sekcii Program

Čítajte viac

MÁME ONLINE AJ OFFLINE PROGRAM!

Aj keď nedobrovoľne, čiastočne sme sa prisbôsobili dobe a tvoríme pre vás aj audiovizuálny obsah, ale stále aj živé umenie u nás na Jakubáku.

Neváhajte sledovať naše sociálne siete Facebook alebo YouTube a rozhodne nič nezmeškáte.

 

Ďakujeme!

Čítajte viac

Výzva ŠTÚDIO 12 PLUS pokračuje!

Opätovne otvárame Štúdio 12 pre projekty nezávislých a nezriaďovaných divadiel, divadelných zoskupení a divadelníkov v samostatnej línii s názvom Štúdio 12 PLUS.

Po divácky úspešných projektoch, ktoré sa v Štúdiu 12 vďaka tejto výzve už uskutočnili, rozhodli sme sa opäť výzvu obnoviť a poskytnúť tak náš priestor na JEDNORAZOVÉ reprízy činoherných, tanečných, hudobných, multimediálnych a iných inšpiratívnych projektov.

Ak hľadáte priestor, ozvite sa nám!
Nezabudnite však poslať nasledujúce dokumenty:
1. názov projektu, 
2. tvorivý tím + CV,
3. vypracovaný PODROBNÝ popis projektu – zámer, hlavný cieľ, štruktúru, ale takisto aj dramatický text, prípadne záznam, či fotografie,
4. priložte aj časový harmonogram realizácie reprízy, prípadne granty, z ktorých môžete čerpať,
5. technické požiadavky,
6. kontakt.

Vaše projekty posielajte dramaturgičke Štúdia 12 Anne Šoltýsovej / anna.soltysova@theatre.sk 

V prípade potreby konzultácií technických parametrov kontaktujte produkčnú Štúdia 12 - Ivetu Konýčkovú / studio12@theatre.sk 

Čítajte viac