Október

 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

najbližšie podujatie:

Kriss Krimm experiment

Talentovaná Kristína Smetanová, vstupujúca pod pseudonymom Kriss Krimm, prepája vo svojej tvorbe klasickú hudbu aj pop. 
V Štúdiu 12 vystúpi v rámci koncertu Kriss Krimm experiment, ktorého súčasťou bude aj huslista Ján Kružliak a ako hostka vystúpi slovenská R&B a popová speváčka Erika Rein.

---
Kristína Smetanová je umelkyňa so širokým zameraním. 
Ako vyštudovaná klasická klaviristka vystupuje v rámci sólových a komorných koncertov, najmä klavírnych duetách, pričom jej koncertná činnosť sa neobmedzuje len na Slovensko, ale siaha do krajín ako Holandsko, Nórsko, Švajčiarsko, Lichtenštajnsko, Maďarsko, Rakúsko, Česko a Čína.

Mimo klasickej hudby je aktívna na divadelnej scéne, spolupracuje s divadlami DPM, Uhol_92 a SND, vytvorila hudbu k inscenáciám Nikdy Navždy, Amatéri, Môj milovaný nepriateľ a Noc v Istanbule. Za hudbu k inscenácii divadla DPM Amatéri získali spolu s Martinom „Isobutane” Krajčírom ocenenie DOSKY. 
Na poli populárnej hudby sa prezentuje pod pseudonymom Kriss Krimm a v roku 2025 vydala svoje debutové EPisode. Na koncertných pódiách sa objavila spolu s Richardom Müllerom, Genius Locci, Katarziou, Tolstoys, Fallgrap, Vec a Supa, Quatro Emocione - kde okrem spevu hrá na vocaloid.
---
Spev a klavír: Kristína Smetanová,
husle: Ján Kružliak,
hosť: Erika Rein
foto: Bara Podola.
---
Vstupenky: 10 €
Vstupenky preklikom TU.

filtrovať podľa kategórií

27. október 2021
streda - 19:00
diskusia

Veda v divadle IX.

Štúdio 12 pokračuje v obľúbenom popularizačnom cykle Veda v divadle a tento krát umožní divákom, aby boli priamo pri tom.

Už deviaty krát sa na pôde Divadelného ústavu, konkrétne v Štúdiu 12, stretnú vedci zo Slovenskej akadémie vied a budú diskutovať na tému Divadelnej architektúry. Prítomnosť „divadelnejšie“ zameraného tretieho hosťa ale zaručí, že hostia budú hľadať prepojenia tejto témy aj s divadlom.
Hostia sa teda pozrú na danú tému cez optiku vedy a aj divadla.

S našimi hosťami sa budeme rozprávať o jednotlivých divadelných budovách naprieč 20. storočím, od historických budov v Bratislave a Košiciach cez modernejšie budovy krajských miest až po nedivadelné priestory pretvorené na divadlá naprieč celým Slovenskom. Budeme sa venovať aj využívaniu materiálov v jednotlivých obdobiach, či ako by materiály budúcnosti mohli prispieť k „zelenším“ divadelným budovám.

HOSTIA:

  • Prof.Dr.Ing. Martin-Tchingnabé Palou z Ústavu stavebníctva a architektúry SAV
  • Peter Szalay, PhD. z Historického ústavu SAV.
  • Ing. arch. Mgr. art. Michal Lošonský, ArtD. z Katedry scénografie VŠMU

VSTUP NA PODUJATIE JE VOĽNÝ