Október

 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
 
 
 
 

najbližšie podujatie:

Umením do sveta

Nový diskusný cyklus, ktorý prepája umenie a cestovanie. Vďaka nemu sa presunieme za umením do celého sveta a zoznámime sa so životom a tvorbou viac alebo menej známych slovenských a českých umelkýň a umelcov tvoriacich v zahraničí. Prekročme s umením hranice. O umení a cestovaní prakticky aj teoreticky.

Hosť: Tomáš Danielis

filtrovať podľa kategórií

12. október 2022
streda - 19:00
festival

Láska som ja / SÁM NA JAVISKU

SÁM NA JAVISKU - medzinárodný festival divadla jedného herca

Medzinárodný festival divadla jedného herca  vznikol v roku 1995 v Trenčíne. Je jediným podujatím svojho druhu na Slovensku a poskytuje priestor na prezentáciu domácich a zahraničných divadelných produkcií, ktorých dramaturgická koncepcia je postavená výlučne na divadle jedného herca.

Láska som ja
Človek môže mať peniaze, postavenie, moc, dokonca zdravie, ale ak mu chýba láska, nikdy nebude spokojný. Aj keď sa ju pokúša kúpiť, zisťuje, že nie je na predaj. Opovrhuje všetkými a všetkým. Je sám. Zatrpknutý. Hľadajúci. Nepochopený. Túžiaci. Jediné čo chce, je zdieľať. Seba, svoje pocity, svoj život.  Len nebyť sám. Keď nemám lásku, nemám nič. 

Pohybová monodráma Michala Nogu Láska som ja, je voľným pokračovaním projektu, z ktorého vznikla inscenácia hry Edward II. Tú uviedlo Divadlo iks v júni 2021. 

Koncept a réžia: Maximilián Alexander Sobek
Dramaturgia: Alexandra Rychtarčíková
Preklad použitých pasáží: Michal Noga, Maximilián Alexander Sobek
Choreografia: Stanka Vlčeková
Scéna: Lucia Gamanová, Oleksandra Bakushina
Kostýmy: Alžbeta Vakulová
Svetlo: Táňa Mravcová
Účinkuje: Michal Noga

www.monodrama.sk


17. október 2022
pondelok - 19:00
divadlo – repríza

Láska som ja

na motívy hry Edward II. E. Palmetshofera

Koncept a réžia: Maximilián Alexander Sobek

Dramaturgia: Alexandra Rychtarčíková

Preklad použitých pasáží: Michal Noga, Maximilián Alexander Sobek

Choreografia: Stanka Vlčeková

Scéna: Lucia Gamanová, Oleksandra Bakushina

Kostýmy: Alžbeta Vakulová

Svetlo: Táňa Mravcová

Účinkuje: Michal Noga

 

Človek môže mať peniaze, postavenie, moc, dokonca zdravie, ale ak mu chýba láska, nikdy nebude spokojný. Aj keď sa ju pokúša kúpiť, zisťuje, že nie je na predaj. Opovrhuje všetkými a všetkým. Je sám. Zatrpknutý. Hľadajúci. Nepochopený. Túžiaci. Jediné čo chce, je zdieľať. Seba, svoje pocity, svoj život.  Len nebyť sám. Keď nemám lásku, nemám nič. 

Pohybová monodráma Michala Nogu Láska som ja, je voľným pokračovaním projektu, z ktorého vznikla inscenácia hry Edward II. Tú uviedlo Divadlo iks v júni 2021. 

VSTUPNÉ: 7€ / 5€ (zľavnené pre študentov, seniorov a ZŤP) 


18. október 2022
utorok - 19:00
divadlo - obnovená premiéra

Teraz už je neskoro (Invalidní súrodenci)

Egon Bondy

Inscenácia na motívy kultového diela českého undegroundu zo 70. rokov.

Dystopická predstava ďalekej budúcnosti, v ktorej socializmus napokon zvíťazil. S beznádejou zo zaslepenosti ľudí a s celkovou absenciou zmyslu sa každý vyrovnáva po svojom. V posledných momentoch civilizácie zostáva už len otázka - má vôbec nejaký význam bojovať za záchranu aj tak strateného sveta?

Réžia: Alex Madová, Martin Krč
Dramaturgia: Martin Krč
Scénografia: Janka Němečková
Kostým: Kristína Doan
Zvuk: Martin Vozár
Hudba: Exulansis, Acid Storm, Blackwater Playground, Jablko noci, Samčo, brat dážďoviek
Obsadenie: Anna Lehotská, Naďa Balacenková, Jerguš Horváth, Jakub Matejčík, Juraj Bolf


Vstupné: 7€ / 5 € (zľavnené)


20. október 2022
štvrtok - 11:00
workshop

Vzdelávanie divadelných profesionálov v oblasti komunikačných stratégií

Divadelný ústav pripravuje v roku 2022 sériu workshopov pre profesionálov v oblasti divadla a tanca, ktoré sú zamerané na zdokonalenie zručností v oblasti vzdelávacích programov, sociálnych médií, plánovania, leadershipu a pod. Ďalším z nich je celodenný workshop zameraný na komunikačné stratégie

Cieľom workshopu je priniesť štruktúrovaný návod, ako vytvoriť komunikačnú stratégiu pre divadlá. Má inšpirovať divadelných marketérov a zároveň im poskytnúť jednoduchý a logický postup, ako vytvoriť stratégiu a plán komunikácie pre divadlá. Marketing a marketingová komunikácia nemusia byť len o prekrikovaní sa, nátlaku a naliehaní. Mali by predovšetkým slúžiť, pomáhať riešiť problém a zlepšiť kultúru spoločnosti.

Obsah workshopu:

·         Úvod ambivalentný vzťah kultúry a marketingu;

·         Inšpirácia zo zahraničia príklady komunikácie kultúrnych inštitúcií v zahraničí;

·         O dôležitosti budovania konzistentnej značky pár slov k stratégii značky divadla;

·         Publiká cieľové skupiny, životný štýl Slovákov, spotrebiteľské správanie a trendy;

·         Aktuálny stav – marketingová komunikácia divadiel na Slovensku;

·         Komunikačná stratégia štruktúra (ciele, cieľové publiká, obsah, časovanie, komunikačné kanály);

·         Efektivita a meranie výsledkov kampaní.

Denný harmonogram:

10.30 – 11.00 hod. – registrácia účastníkov

11.00 – 13.30 hod. – prvá časť workshopu

13.30 – 14.00 hod. – obedná prestávka

14.00 – 17.00 hod. – druhá časť workshopu

Lektorka:

Zuzana Ďurčeková pracuje v oblasti reklamy viac ako 20 rokov. V súčasnosti v pozícii CEO vedie jednu z najúspešnejších slovenských reklamných agentúr MADE BY VACULIK. Od roku 2019 pôsobí ako pedagogička na katedre Divadelného manažmentu VŠMU. Je tiež prezidentkou Klubu reklamných agentúr na Slovensku. Počas svojej kariéry spoluvytvárala stratégie značiek ako Tatra banka, Projekt Istropolitana – VŠMU, Nadácia Markíza, VOYO, Dobrý anjel, Heineken, Zlatý bažant ʼ73, SKY PARK, IKEA, Aeromobil, Metaxa a desiatky ďalších.

K umeniu a kultúrnemu marketingu má „špeciálny“ vzťah, keďže je sama vyštudovaná hudobníčka a ako slobodná umelkyňa istý čas pôsobila v Slovenskom rozhlase, Divadle Astorka Korzo ʼ90, Činohre SND a Divadle P. O. Hviezdoslava.

Registračný poplatok: 10 €/osoba (cena workshopu zahŕňa celodenný catering a obed)

Registračný poplatok uhrádzajte bankovým prevodom na číslo účtu: SK34 8180 0000 0070 0007 1011, variabilný symbol: 2022225003

Registrácia: NEZABUDNITE SA OFICIÁLNE REGISTROVAŤ. Mail s predmetom Workshop komunikačné stratégie spolu s priloženým dokladom o zaplatení registračného poplatku zasielajte na adresu jakub.mudrak@theatre.sk. Ukončenie registrácie je 30. 9. 2022.

V prípade, že potrebujete vystaviť faktúru, kontaktuje pani Katarínu Mravíkovú emailom: katarina.mravikova@theatre.sk alebo na tel. č.: +421 2 2048 7202.

Kontaktná osoba: Jakub Mudrák, projektový manažér Centra výskumu a vzdelávania v divadle Divadelného ústavu: jakub.mudrak@theatre.sk, resp. t. č.: +421 908 358 846.