October 2019

 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
 

najbližšie podujatie:

Amália dýcha zhlboka

Amália je výnimočné dievča s bohatým vnútorným svetom a fantáziou, ktoré je ale veľmi skoro konfrontované skutočným svetom. Prichádzajú prvé straty, sklamania a pády, a to všetko je zintenzívnené tým, že sa svet práve zmieta v chorej dobe, plnej absurdností. A tak Amália, podľa rady svojej matky hľadá spásu za každým nádychom. Pretože jediný spôsob ako prežiť, je dýchať. Dielo nie je ďalším príbehom bezmennej masy v dejinách ľudstva, ale jedinečným príbehom ženy, ktorej celý život určovali myšlienky komunizmu a ktorá, kým vyslovovala klišé propagandy a mávala červenou vlajkou, sa snažila len o jediné - nejako prežiť. Práve vďaka horkej irónií, autenticite rumunských dejín a schopnosti vyčariť úsmev aj v momentoch najväčšej tragiky, sa toto dielo súčasnej rumunskej dramatičky Aliny Nelegy s úspechom uvádza na doskách po celom svete.

Vstupné: 5 €

filtrovať podľa kategórií

29. October 2019
Tuesday – 19/00
Festival Drama Queer

Tak či inak, láska

Bábkové divadlo na Rázcestí v Banskej Bystrici

Performancia Bábkového divadla na Rázcestí v Banskej Bystrici v spolupráci s výtvarníčkou, dizajnérkou Viktóriou Jehlárovou.
„História poskytuje dostatok dôkazov, že medzi nami existujú ľudia, ktorí cítia inak, majú inú sexuálnu orientáciu a ktorí túžia rovnako, ako ostatní, byť milovaní a milované, prežiť svoj život zmysluplne s partnerom a partnerkou. Ibaže nenapĺňajú spoločenské normy heterosexuality. A zrazu je ich život vystavený a traumatizovaný mnohými neprávosťami a krutosťami, lebo sú iní a iné. Cieľom performancie je priniesť iný pohľad na tieto otázky. TAK ČI INAK, LÁSKA je príspevkom na ceste k odbúraniu stereotypov a predsudkov voči LGBT ľuďom."
Autentické slová zástupcov a zástupkýň LGBTI komunity sú spojené s výraznou akusticko-vizuálnou zložkou, ktorej autorkou je Viktória Jehlárová. 

Vstupné: 5 €