Máj

 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 

najbližšie podujatie:

Jedna nestačí (premiéra)

Hľadanie šťastia jedného muža, ktorý sa svoj pokojný a stereotypný život rozhodol zo dňa na deň vymeniť za neistú kariéru, potoky alkoholu, ľahké … i tažké ženy. Predstava však býva často na hony vzdialená realite a sny o neviazanom, vášnivom živote sa stávajú nočnou morou každého jeho dňa. "Jedna nestačí" v prípade hlavného protagonistu totiž neplatí len o ženách ale aj o fľaškách s chľastom.

Tragikomédia Jedna nestačí vznikla na podnet hereckého obsadenia inscenácie. Námetom boli súčasné témy toxických vzťahov nielen u partnerov navzájom, ale aj k sebe samému, hľadanie dokonalého partnera, archetyp zlého chlapca, hranice morálky, honba za niečím lepším. Pri honbe za "lepším" životom však hlavná postava stráca hranice. Respektíve už ani nevie, kde sú hranice dobrého a spokojného života. Dobrého a spokojného človeka?

Čo je normálne? Každý máme vlastnú predstavu normálnosti!

----
Do dialogickej, textovej podoby námet spracovala a zrežírovala Zuzana Dovičáková. O hudobnú zložku a choreografiu sa postarala Barbora Repková, ktorá v inscenácii i vystupuje.

Réžia, text: Zuzana Dovičáková
Obsadenie: Barbora Repková, Lukáš Takáč
Hudba, choreografia: Barbora Repková

Vhodné pre osoby staršie ako 18 rokov.

---

Vstupné: 8€/6€ (zľavnené)

Vstupné preklikom na odkaz TU

---

Za podporu ďakujeme Tabačke Kulturfabrik v Košiciach a košickému Výmenníku Štítová.

filtrovať podľa kategórií

28. máj 2024
utorok - 17:00
prezentácia pulikácie

TEÁTERMACHER

Rozhovor s Ľubomírom Vajdičkom o živote a divadle

V pomerne mladej slovenskej divadelnej kultúre doposiaľ nie je zvykom, aby tvorcovia či tvorkyne zavŕšili svoje dielo osobným svedectvom — memoármi. Preto je Teátermacher Ľubomíra Vajdičku celkom výnimočným príspevkom k tejto oblasti teatrologickej literatúry. Divadelný a televízny režisér, prekladateľ, teoretik a pedagóg prostredníctvom spomienok na detstvo, roky štúdií, začiatky v amatérskom divadle a kariéru profesionálneho divadelníka mapuje nielen vlastnú históriu, ale aj spoločenské, politické a kultúrne pohyby v našej spoločnosti.


Zďaleka nejde len o lákavý pohľad do zákulisia divadla, ale najmä o hutné režijno-dramaturgické a teatrologicky fundované analýzy množstva hier a inscenácií, prirodzene spojené s dejinami slovenského i svetového divadla alebo umenia vôbec.

Ľubomír Vajdička nenápadne, ale presvedčivo dokazuje, aké potrebné je vzdelanie a vzdelávanie (sa), aké lákavé je dobrodružstvo myslenia, aké dôležité a vzrušujúce je poznávanie súvislostí.

Vstup voľný.