Február

 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
 
 
 
 
 

najbližšie podujatie:

Alfred Jarry: Kráľ Ubu

 

Prednáška pre stredoškolských študentov a študentky o východiskách, podobách a rôznych interpretáciách škandalóznej hry slávneho francúzskeho dramatika a jej inscenačnej tradícii na Slovensku.
Podujatie je súčasťou medzinárodného projektu Klasika v grafickom románe – Classics in the graphic novel, na ktorom spolupracuje Divadelný ústav so Slovinským divadelným inštitútom z Ľubľany a Divadelným inštitútom Zbigniewa Raszewského z Varšavy. Projekt je financovaný v rámci EÚ schémy Kreatívna Európa – Podpora projektov európskej spolupráce 2019.

Prednáša: Maximilián Alexander Sobek

filtrovať podľa kategórií

13. február 2023
pondelok - 19:00
diskusia

Umením do sveta

ONLINE

Diskusný cyklus Umením do sveta prepája umenie a cestovanie. Vďaka nemu sa presunieme za umením do celého sveta a zoznámime sa so životom a tvorbou viac alebo menej známych slovenských a českých umelkýň a umelcov tvoriacich v zahraničí. Poslucháčky a poslucháči si v rozhovoroch nájdu odpovede aj na to, aké môže byť jednoduché študovať a pôsobiť v zahraničí, čo obnáša príprava na takúto cestu, ako financovať svoj projekt a iné náležitosti grantovej politiky. 

Vo februárovej časti diskusného cyklu Umením do sveta sa  vyberiem znova do Českej republiky. Dozviete viac o dvoch mladých slovenských umelcoch, ktorí si vďaka svojej práci a jedinečnému rukopisu úspešne budujú svoje umelecké meno  u našich západných susedov. Svoju cestu za umením Vám priblíži slovenský tanečník a choreograf Viktor Černickýslovenský režisér a queer performer  Tomáš Procházka.

Účinkujú: Tomáš Procházka, Viktor Černický, Marek Godovič, Anna Šoltýsová

---

Do diskusie sa môžete zapojiť on-line cez YouTube kanál Štúdia 12. Link do diskusie TU.