PREMIÉRA - 18. február 2008

Štyri vraždy bez obete

Komédia v piatich častiach o ľahostajnosti dnešného moderného človeka k zločinom páchaným v našej spoločnosti s každodennou pravidelnosťou, ako aj o pohľade na "tradičnú" rodinu dneška.

réžia Vojtech Koleják
hrajú V. Koleják, M. Bošanský a mŕtvola


PREMIÉRA - 13. marec 2008

PAMÄŤ BRATISLAVY I. - PETRŽALSKÉ PRÍBEHY

Ján Šimko a kol.

" V Petržalke sa nedá len tak túlať, musíš mať nejaký cieľ, inak ťa to ubije. Sídlisko ťa naučí mať systém." (Peťo, 22 rokov )
Inscenácia je prvou časťou trilógie o pamäti a Bratislave. V jej troch častiach: Petržalské príbehy (Prerušenie), Chatam Sófer ( Trauma) a Wilsonstadt (Vízia! prostredníctvom orálnych histórií odkrývame pamäte Bratislavy. 
Inscenácia vznikla na základe takmer štyridsiatich rozhovorov s obyvateľmi obce Petržalka a sídliska Petržalka, architektmi, sociológmi, psychológmi, politikmi a ostatnými odborníkmi, ktoríí sa Petržalkou "profesionálne" zaoberali. 

réžia J. Šimko
dramaturgia Z. Ferenczová a M. Vannayová
scéna a kostýmy J. Opršal
hudba P. Plevčík, A. Hruška, P. Graus

účinkujú M. Balážik, Ľ. Bukový, P. Fornayová, J. Igonda, P. Plevčík / P. Graus, H. Rab / S. Daubnerová


PREMIÉRA - 04. apríl 2008

Uzavretí

Inscenácia na námet novely Slavomíra Kunza "Muž a žena vo fľaši". O odcudzenosti, chlade a izolácii vo vzťahoch. 

réžia Boris Kováč

hrajú Jana Dobijášová, Miroslav Zwiefelhofer, Miroslava Kánová, Juraj Kováč


PREMIÉRA - 23. máj 2008

Osud kocky

Divadlo Tiché iskry

Autorský projekt Divadla Tiché iskry – profesionálneho divadla pre nepočujúcich – vznikol kolektívnou tvorbou. Zvuky stratené bez tónov, bez ľudských hlasov. Úzkosť v spoločnosti ľudí. Neistota zvaná komunikácia. Oči, jediný kontakt so svetom. Ruky, naše otvorené myšlienky. Naše slová. Ten osud. Bolo nám to predurčené. Žeby nie...?

dramaturgia Zuzana Daubnerová
hudba Peter Vaňouček
réžia Peter Vrťo


PREMIÉRA - 13. jún 2008

Na závoru

Zuzana Dzurindová

Pôvodný dramatický text o štyroch ľuďoch, ktorí sa cítia ako outsideri. Spojí ich pocit absolútneho zlyhania. Niekto ho povýši na štýl života, niekto sa silou-mocou usiluje zapadnúť. Niekto si buduje svoje ego na neistote toho druhého. A všetci majú pocit, že svet funguje na princípoch, ktorým nerozumejú, ale nevyhnutne sa im musia prispôsobiť.Zisťujú, že nič, čo vyskúšajú, im neprináša uspokojenie... a východisko sa stráca. Spolu sa cítia v bezpečí, ale všetci to zároveň vnímajú ako dočasné partnerstvo v mizérii. Nechcú alebo nedokážu si pripustiť city, pretože sa ich môžu dotknúť. Cítia strach. Strach pred ľuďmi, pred bolesťou, pred neúspechom, pred nenormálnosťou.

réžia A. Petrželková
dramaturgia Z. Dzurindová
kostýmy a scéna L. Odvárková

hrajú Martin Chrappa, Danica Matúšová / Zuzana Konečná, Réka Derzsi, Ján Dobrík


PREMIÉRA - 23. október 2008

Krížovkári

Lukáš Brutovský

Na počiatku bolo slovo. Slova sa zmocnila krížovka. Krížovkári riešia krížovku, neriešia život. 
Inscenácia autorského textu o tom, čo sa môže stať, keď nám povedia, kadiaľ vedie cesta. Projekt študentov VŠMU nielen pre priaznivcov intelektuálneho odpočinku a rytierov ducha. Úsmevná jednoaktovka o krížovke, otcoch, synoch, vnukovi, prvom slove a bulharskom teroristovi na šesť. 

autor, dramaturgia L. Brutovský
réžia V. Pavelková

hrajú D. Ratimorský, M. Rosík, R. Poliačik a L. Pavlásek