March 2020

 
 
 
 
 
 
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
 
 
 
 
 

najbližšie podujatie:

Podenky (lecture-performance) - ZRUŠENÉ

Psychologická prednáška s názvom Podenky sa venuje mladej dospelosti, ktorú vymedzujeme od 20. do 30. roku života. Je to obdobie prechodu z nezávislej adolescencie k samostatnej zodpovednosti, čo je náročná úloha, a preto môže vyvolať krízy. Často aj krízy hľadania vlastnej identity. Prof. Tobiáš sa venuje prehnanej a na druhej strane aj nedostatočnej motivácii mladých ľudí, ktorú spôsobuje toto vývojové obdobie. Vo výskume sa sústredil na témy ako egoizmus, pretvárka, stagnácia, osamelosť, ľahostajnosť, nahraditeľnosť a podceňovanie sa, ktoré analyzoval na základe rozhovorov so siedmimi mladými respondentmi.

Príďte sa pozrieť na prepojenie divadla a prednášky - lecture-performance, ktoré v slovenskom divadle nie je také časté. A možno vám prof. Tobiáš pomôže zorientovať sa v dospelosti.

Vstupné: 5 € / 3 € (zľavnené)

filtrovať podľa kategórií

5. March 2020
Thursday – 19/00
prednáška

Veda v divadle IV.

Vedci v divadle o jazyku, umelej inteligencii a prepojení umenia s vedou. 

„Nehraj mi tu divadlo!" poviete niekomu, kto chce na vás zapôsobiť svojimi prehnanými emóciami alebo preexponovaným vyjadrovaním, aby niečo dosiahol. Čo ale poviete stroju, automatu alebo robotovi, ktorý na vás zakričí alebo vás úpenlivo o niečo prosí? A čo tým ten stroj chce dosiahnuť? Ako reagovať? Budeme sa rozprávať o tom ako počítače a roboty rozumejú ľudskej reči a ako vedia rozpoznať ľudské emócie a vyjadriť ich v hlase. Jednoducho o tom ako roboty vedia zahrať divadlo. A možno sa o tom nebudeme iba rozprávať, možno nám tie roboty aj divadlo zahrajú.

Vstupné: 5 € 

Hostia: Júlia Choleva z Jazykovedného ústavu Ľudovíta Štúra SAV a Róbert Sabo z Ústavu informatiky SAV
Moderuje: Milo Juráni